Ogrzewanie podłogowe zapewnia doskonałe warunki grzewcze i zwiększa komfort przebywania w pomieszczeniu, ale też wiąże się z mniejszym zużyciem energii, niż jest to w przypadku tradycyjnych grzejników – przyjmuje się, że dzięki ciepłej podłodze można obniżyć temperaturę w pomieszczeniu nawet o 2°C, a to oznacza oszczędność energii rzędu 12%. Jednak żeby ogrzewanie działało optymalnie i bez zakłóceń, potrzebujesz nie tylko precyzyjnego montażu, ale też wydajnych urządzeń, regulatorów i sterowników.

W ofercie InstalTube znajdziesz wszelkie niezbędne podzespoły i akcesoria do systemu ogrzewania podłogowego, w tym przewodowe i bezprzewodowe listwy sterujące, uchwyty, rozdzielacze, siłowniki i wiele więcej.

Nowoczesne ogrzewanie podłogowe

System grzewczy podłogowy składa się z wielu elementów, które ze sobą współpracują, aby zapewnić Ci doskonałe warunki mieszkalne.

Do podstawowych elementów systemu grzewczego zaliczają się: listwa centralna lub inaczej sterownik zaworów termostatycznych, regulatory i czujniki pokojowe, których zadaniem jest mierzenie temperatury w strefach, w których są zainstalowane; oraz siłowniki termoelektryczne, które automatycznie zamykają lub otwierają zawory zamontowane na rozdzielaczach grzewczych.

Oprócz głównego systemu sterującego ważne są również izolacje. Konieczne jest zadbanie o to, aby ogrzewana podłoga była zabezpieczona przed utratą ciepła. Przydadzą się więc folie i dylatacje – je również znajdziesz w ofercie InstalTube!

Sterowanie pokojowe dla maksymalnego komfortu

Ogrzewanie podłogowe powinno być sterowane i regulowane – tylko wtedy możemy mówić o oszczędnościach przy wykorzystaniu potencjału rozwiązania. Dobierz więc odpowiednie sterowanie podłogówką, bo tylko dzięki niemu uzyskasz idealny rozkład temperatury, tj. więcej ciepła przy podłodze, a mniej na poziomie głowy, ponadto podłoga będzie oddawać ciepło równomiernie na całej powierzchni.

Sterowniki pokojowe to proste, a jednocześnie zaawansowane urządzenia, które pozwolą Ci sprawnie zarządzać i kontrolować temperaturą w każdym pomieszczeniu. Za pomocą regulatora temperatury samodzielnie decydujesz, ile ciepła ma dotrzeć do konkretnych pomieszczeń, a czujnik pokojowy będzie kontrolował temperaturę i przekazywał informację do listwy sterującej, by ciepło utrzymywało się na pożądanym przez Ciebie poziomie.

Podłogówka ma wiele zalet, w tym wspomniany komfort i oszczędność energii, ale jeszcze jedną jest to, że jest niewidoczna, ponieważ cała konstrukcja zatopiona jest w podłodze. Wybierz najlepsze elementy systemu ogrzewania podłogowego w InstalTube i ciesz się pełnym komfortem cieplnym!

Wyświetlanie 1–15 z 33 wyników